Офіційний сайт ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м.Ірпеня - Информация о сайте
ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м.Ірпеня
 
Головна сторінкаМій профільВихід

Матеріали представлені учителями ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м. Ірпеня на ХІ міжнародну виставку навчальних закладів
 "Сучасна освіта в Україні - 2008"

 Управлінська  діяльність

 Захлюпаний  Володимир Миколайович. Створити сайт – це просто.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 36 с.
        Першочерговим в управлінській діяльності адміністрації освітнього навчального закладу є розширення його інформаційного простору.
Створення Інтернет-сайту закладу є одним із елементів цієї роботи. Яким повинен бути шкільний сайт і як його можна створити в сучасних умовах кожному навчальному закладу? Саме на це питання допоможе відповісти даний збірник. Теоретичні та практичні поради по створенню сайту адресовані керівникам навчальних закладів, учителям інформатики, всім хто бажає мати власну web-сторінку. 

Колесник Наталія Алімівна. Контрольно-аналітична діяльність  заступника директора школи з виховної роботи. Посібник з довідковими матеріалами для організації навчально-виховного закладу. - Ірпінь, 2008. - 50 с.
  У даному посібнику вміщені теоретичні та практичні поради, що стосуються  контролю, аналізу виховної  діяльності  і  сутності  його  здійснення.
Матеріали посібника досвід організації виховної роботи в школі, який допоможе побудувати власну виховну систему.   Посібник адресований  заступникам директорів  з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів.  

Адамчук Тетяна Анатоліївна. Формування психологічної готовності учнів до їх професійного самовизначення. Методичні рекомендації. - Ірпінь, 2008. – 48с.
            У збірнику подаються матеріали, що розкривають роботу педагогів  у  підготовці учнів до вибору профілю навчання та вибору професії.     Головне завдання даної роботи: надання допомоги школярам у визначенні їх життєвого шляху за допомогою діагностичної оцінки особистості; поради психолога; надання професійної інформації про конкретні професії та спеціальності, про вимоги, які ставляться  до людини, що прагне отримати відповідну професію.   Матеріали посібника будуть корисні педагогам, які займаються профорієнтаційною роботою в школі, учням випускних класів та їх батькам.

 Методична  робота

 Будинська Людмила Василівна. Застосування ігрових  ситуацій на уроках з курсу „Основи здоровя” у початкових класах.  Методичний  збірник. -  Ірпінь, 2008. – 44 с.
            Збірка містить різноманітні ігри, творчі завдання розвивального характеру, які можна застосувати на уроках з курсу ”Основи здоров
я”, а також і в позаурочний час. Такі форми і методи навчання допоможуть викликати у дітей зацікавленість до навчального матеріалу, бажання вчитися, сприятимуть розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, творчої уяви, самостійності.   Дані матеріали можуть використовувати вчителі початкових класів, класні керівники та вихователі групи продовженого дня. 

Нікітіна Валентина Василівна. Творчі вправи на уроках української мови. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 59 с.
            У даному збірнику представлені творчі вправи для використання на уроках української мови у початкових класах. Пропоновані творчі завдання сприяють розвитку зв
язного мовлення у молодших школярів, пізнавальних інтересів, допитливості, спостережливості, використання у навчальному процесі цікавих завдань і вправ. Пропонований збірник адресований учителям початкових класів. 

Германчук Наталія Яківна. Уроки позакласного читання в початкових класах. Збірник для вчителів. - Ірпінь, 2008.  –   23 с.
            Збірник „Уроки позакласного читання в початкових класах” створений відповідно до програми Міністерства світи і науки України з курсу „Читання”  та методичних рекомендацій Академії педагогічних наук України щодо проведення уроків позакласного читання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів. Розробки уроків виконано з урахуванням вікових особливостей учнів початкових класів.  Збірка адресована вчителям початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів. 

 Левченко Ірина Володимирівна. Дидактичний матеріал до уроків природознавства в 1 – 4 класах (Азбука народної мудрості). Методичний посібник. - Ірпінь, 2008.  – 65 с.
            У даному посібнику подаються матеріали про походження назв українських місяців та пов’язані з ними численні прислів’я і приказки, народні прикмети, що прогнозують погоду, загадки про красу природи в різні пори року. Також дібрані  практичні завдання для учнів на кожен місяць року.   Матеріали розраховані для використання вчителями 1 – 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

 Рогачкова Ірина Яківна. Аптечка. Абетка безпечної поведінки.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 56 с.
            Даний збірник містить матеріали  для  уроків  з предмету „Основи здоров’я”,  розробки уроків та  виховних заходів  в  1-4  класах  загальноосвітніх  шкіл.  Мета  збірника  -  сприяти  узагальненню  знань  учнів  початкових  класів  з  правил  безпечної  поведінки.  До матеріалів додані  ігри, вірші, кросворди,  загадки.  Адресовано  для  вчителів  початкових  класів  та  вихователів. 

Тарган Катерина Кирилівна. Ритмічні фізкультхвилинки у початкових класах. Методичний  збірник.  - Ірпінь, 2008.  – 35 с.
            У даному посібнику зібрано вірші  для фізкультхвилинок, які можна використовувати на всіх уроках у початковій школі.  Збірник адресовано вчителям початкових класів, студентам педагогічних вузів, училищ, коледжів.
 

Уховська Людмила Миколаївна. Цікаві вправи для читання в першому класі. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 35 с.
            Збірник містить цікаві вправи до уроків української мови (читання) у першому класі. Дані вправи пропонується використовувати на уроках читання при вивченні звуків та букв, читанні складів, слів, речень. Цікаві вправи зібрано з урахуванням вікових особливостей учнів перших класів. Різноманітність завдань допоможе вчителю у формуванні знань,  вмінь і навичок учнів, розвитку  їх  творчих  здібностей,  а  саме головне  „навчанню читати”.  Збірник адресований учителям початкових класів, керівникам методичних об
єднань. 

Уховська Людмила Миколаївна. Дидактичний матеріал до уроків української мови для учнів перших класів.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008.  – 63 с.
           
Збірник містить дидактичний матеріал до уроків української мови в першому класі: вірші, загадки, скоромовки,  кросворди,  анаграми. Дидактичний матеріал зібрано з урахуванням вікових особливостей учнів перших класів. Різноманітність дидактичного  матеріалу допоможе вчителям краще організувати вивчення звуків рідної мови та букв українського алфавіту.  Збірник адресований учителям початкових класів. 

 Біляк Клавдія Миколаївна. У світі тварин. Книга для читання з природознавства для учнів початкових класів. Методичний посібник. - Ірпінь, 2008. – 124 с.
      У посібнику подано наукові статті, художні твори (оповідання, вірші, загадки, прислів’я) про тваринний світ для навчання учнів початкової школи для уроків природознавства. Посібник складено на основі „Словника української мови в малюнках” (Коломієць М.П. – К.: Освіта, 1995. – 416 с.), „У нашому довкіллі. Книга для читання з природознавства” (Шандрівська Г., Лясковська М. – Тернопіль, 2004 – 135с.), „Буйволів гребінь” (Плавильщиков М.М. – К., 1977 – 173 с. ). Видання призначено для вчителів початкових класів, працівників дошкільних закладів, студентів педагогічних факультетів, учнів педколеджів, учнів початкових класів, батьків. 

Захлюпана  Наталія  Петрівна. Тестові  завдання  з  геометрії  для  7-9  класів загальноосвітньої  школи.  Методичний посібник. - Ірпінь, 2008. – 62 с.
        Пропонований  посібник призначено для діагностування рівня підготовки учнів при вивченні планіметрії. Дане видання містить тести з усіх тем шкільного курсу планіметрії. Кожен тест складено у двох варіантах, що мають однакову складність. Тестові завдання дають змогу виявити різні рівні засвоєння навчального матеріалу і вміння застосовувати практично набуті знання. Мета видання – підготовка учнів до оволодіння тестовою технологією.  Посібник адресовано вчителям та учням загальноосвітніх закладів, керівникам методичних кафедр.
 

Новицька Любов Олександрівна. Подільність чисел і прості числа. План факультативного курсу для учнів 7 класів. - Ірпінь, 2008.  – 29 с.
            У  збірці  пропонуються  завдання  до  факультативного  курсу  з  математики  „Подільність  чисел  і  прості  числа”  (7  кл.).  До  кожного  заняття  факультативу  підібрано  завдання  для  роботи  у  класі  і  для  самостійного  виконання  учнями.  Завдання  розміщено  у  порядку  зростання  складності  -  від  простого  до  складного.  Призначення  збірки  -  допомогти  вчителю  при  підготовці  і  проведенні  факультативних  занять  і  уроків  із  вказаної  теми,  зацікавити  учнів  цікавими  завданнями  з  математики,  що  сприяють  формуванню  логічного  мислення  і  розвивають  пошукову  діяльність. Збірка  адресована  вчителям  математики  та  учням  середніх  загальноосвітніх  навчальних  закладів.      

Василенко Олена Василівна. Нетрадиційні уроки з української літератури в 10 класі. Методичний збірник.  - Ірпінь, 2008. – 31 с.
            У збірнику подаються методичні розробки нетрадиційних уроків з української літератури для 10 класу, а також різні форми контролю учнівських знань.   Збірник адресовано учителям української мови і літератури загальноосвітніх навчальних закладів. 

Прокопенко Світлана Петрівна. Тестові завдання з української літератури для 11 класів. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 36 с.
            До збірника включено тестові запитання та завдання з української літератури, які містять завдання трьох рівнів складності.  Матеріали збірника спрямовано не лише на контроль, а передовсім на підготовку до контролю. Збірник призначено для самостійної підготовки випускників загальноосвітніх шкіл до зовнішнього тестування, а також для допомоги вчителям у проведенні тематичного контролю знань навчального матеріалу, підготовки до підсумкового оцінювання навчальних досягнень випускників.  

Шушкевич Світлана Леонідівна. Тематичні контрольні роботи (тестові завдання і диктанти) з української мови для 11 класу загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням української мови. Посібник для вчителя. - Ірпінь, 2008.  – 69 с.
        Збірник тестових завдань та диктантів призначено для перевірки знань з української мови в 11 класі загальноосвітньої школи. Матеріал укладено відповідно до: „Українська мова: Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням української мови, ліцеїв та гімназій гуманітарного профілю / В.І. Тихоша /  „Рідна мова 8 – 11 кл. – К.: 2000”. Тестові завдання збірника мають різні рівні складності, передбачають не тільки визначення ступеня засвоєння учнями теоретичних відомостей із виучуваної теми, але й уміння застосовувати практично набуті знання, а також можливість виявити власну творчість і розуміння навчального матеріалу. Тексти диктантів дають змогу визначити рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів і, окрім того, мають значний виховний потенціал. Збірка призначена для вчителів загальноосвітніх шкіл та для старшокласників. Мета видання – допомогти учням та вчителям у підготовці до зовнішнього оцінювання знань з української мови. 

Чернюк Мирослава Іванівна.  „Шевченко – поет-лірик, Шевченко – художник”.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 20 с.
У  збірнику  поданий  конспект  уроку  на  тему  „Тарас  Шевченко  -  поет-лірик,  співець  трагічної  долі  жінки-кріпачки  і  художник”,  де  узагальнено  матеріал  про  життєвий  і  творчий  шлях  Т.Шевченка,  його  поетичну  та  малярську  спадщину,  показано  багатогранність Шевченкового  генія,  духовну  велич  великого  митця. 

Конюшок Наталія Миколаївна. Прислівя та приказки – скарбниця народної мудрості. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008.  – 28 с.
Матеріали даного збірника допоможуть учителю середньої школи ознайомити школярів з одним із жанрів багатогранної народної творчості: прислів’ями та приказками. Головна виховна мета збірника – закласти основи розуміння учнями історії та етапів формування національного і світового культурного надбання, допомогти знайти ключ до розуміння закономірностей світового літературного процесу. Збірник адресований учителям зарубіжної та української літератури загальноосвітніх шкіл. 

Олійник Марина Миколаївна. Розв’язування задач на тему „Кількість теплоти. Питома теплоємність.” Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 26 с.
У збірнику розглянуто 20 задач різного типу на тему „Кількість теплоти. Питома теплоємність”. Дані задачі зустрічаються в шкільному курсі вивчення фізики. Також запропоновані завдання для самостійного виконання. Задачі можна використовувати на уроках та на  факультативах. Збірник адресований учителям фізики загальноосвітніх навчальних закладів та учням 8 класів. 

Смик Тетяна Романівна. Застосування електролізу. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008.  – 26 с.
            У збірнику подано план-конспект уроку для учнів 10 класу на тему „Застосування електролізу”. У  збірнику   пропонуються задачі різного рівня складності, тому він може допомогти учням у вдосконаленні вмінь розв’язувати задачі.  У розділі „Задачі підвищеної складності”  розв’язані  задачі з підготовчих курсів „НТТУ „КПІ” та „НАУ”. Збірник адресований учням 10 – 11 класів та вчителям фізики загальноосвітніх навчальних закладів.           

Алєксєєва Людмила Іванівна. Здоровим бути здорово. Розробки  уроків  та  позакласних  заходів  з  основ  здоровя  для  учнів  5-7  класів.  Методичний збірник.- Ірпінь, 2008. – 44 с.
            Методичний  збірник  містить розробки уроків і позакласних заходів з основ здоров’я для 5 – 7 класів загальноосвітніх шкіл, які спрямовані на формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя та навичками безпечної для здоров’я поведінки.   Адресовано  для використання вчителям з предмету основи здоров
я та класними керівниками.  

Койда Наталія Олександрівна. Технологія пошиття прямої спідниці. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008.  –  35 с.      
      Матеріали даного збірника покликанні допомогти вчителеві середньої загальноосвітньої школи у викладанні обслуговуючої праці у 7 класі. Збірник містить інструкційні карти з розділів „Проектування виробів” та „Технологічні процеси виготовлення виробів з конструкційних матеріалів”. 

Войналович Наталія Юріївна. Тематичні контрольні роботи з англійської мови для 5 класу. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 36 с.
У збірнику дані завдання для тематичних контрольних робіт з англійської мови для 5 класу за підручником А. Несвіт „Ми вивчаємо англійську мову”. Контрольні роботи складаються з чотирьох завдань, які допомагають перевірити знання лексичного та граматичного матеріалу теми, а також навичок читання та аудіювання. Збірник складається з двох частин та додатку. Перша містить зміст контрольної роботи, друга – тексти для аудіювання, додаток – теми для написання творів, або складання усної доповіді. Збірник адресовано учителям англійської  мови  загальноосвітніх шкіл. 

Дубовецька Алла Миколаївна. Добрий ранок, люба школо”. Методичний  збірник. – Ірпінь, 2008. - 14 с.
            Збірник містить авторські музичні наробки вчителя музики  ЗОШ І- ІІІ ступенів №13 м. Ірпеня  Дубовецької А.М.   Створити відповідний емоційний стан дитини, ввести її у прекрасний світ музики - призначенні музичні вітання. Авторами слів є самі діти, які по справжньому щиро відтворили своє бачення і розуміння навколишнього світу. Життєствердним  оптимізмом, світлом добра і любові пронизані дитячі вірші.    Цей  матеріал адресований музичним керівникам навчально-виховних закладів, учителям музики загальноосвітніх шкіл. 

Уховська  Л.М.,  Будинська  Л.В.,  Орнст  О.М.,  Нікітіна  В.В.,  Романченко  Г.В.,  Луценко  І.В.,  Філіпчук В. І.,  Смик  Т.Р.,  Кошова  Т.М. Протипожежна безпека. Методичний  збірник. - Ірпінь, 2008.  –  71 с. Автор-укладач:  Філіпчук  Валентина  Іванівна.
У методичному збірнику представлені розробки уроків, виховних заходів, бесід з протипожежної безпеки  розроблені  вчителями  Ірпінської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ  ступенів  №13. Дані матеріали адресовані вчителям основ  безпеки  життєдіяльності, основ здоров
я, класним керівникам загальноосвітніх навчальних закладів для підготовки   і проведення уроків та виховних заходів. 

Боднар Наталія Дмитрівна. Адаптація пятикласників до середньої ланки школи. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 36 с.         
 У збірнику подаються матеріали для визначення рівня адаптації учнів 5-х класів до середньої ланки школи.            Головне завдання даної роботи: надати допомогу учням 5 класів у процесі входження та навчання у школі.  Збірник адресовано шкільним психологам, вчителям та батькам.

 Мультимедійні  технології 

Будинська Людмила Василівна. Чарівний світ ввічливості і доброти. Методичний  збірник. - Ірпінь, 2008. – 30 с.
            Ми хочемо бачити себе бездоганними, приємними, товариськими, мати  повагу і довіру людей. Вам допоможуть у цьому сторінки збірки. Вона розповість, як вести себе в школі, громадських місцях, на вулиці і в дорозі, ознайомить з культурою мовлення та привітання, правилами поведінки в  гостях,  за столом. Виховний захід супроводжується мультимедійною презентацією і є  доступний  за  формою викладу дітям молодшого шкільного віку.   Матеріал збірки може використовуватися вчителями в позакласній роботі. 

Будинська Людмила Василівна. Значення здоров’я для людини. Урок-гра з мультимедійним супроводом з курсу „Основи здоровя” для учнів початкових класів. Методичний  збірник. - Ірпінь, 2008. – 16 с.
У  збірнику  вміщено   урок нетрадиційний за формою  організації навчального процесу з електронним супроводом,  який виконано за допомогою програми
Power Point. Мета збірки  урізноманітнити структуру уроків і методи роботи, навчити учнів діяти творчо і самостійно, враховуючи їхні інтереси. Урок побудований з урахуванням вікових особливостей.  Матеріал даного уроку адресовано для використання вчителями початкових класів на уроках з курсу „Основи здоровя”. 

Пархоменко Людмила Петрівна.  Назви  компонентів  дії  додавання.   Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 16 с.
Дана  розробка  -  урок-гра  з  математики  у  1  класі  з  електронним  супроводом. Урок-гра  побудований  з  урахуванням  вікових  особливостей  дітей  молодшого шкільного  віку.  Мислення  дітей  даного  віку  наочно-образне,  тому  поєднання  почутого  і  побаченого  на  моніторах  сприяє  швидкому  та  якісному  опануванню  знань. Адресовано  учителям  початкових  класів.  

Омельченко  І.К.,  Використання  мультимедійних  технологій  на  уроках  української  мови  в  початкових  класах.  Методичний  збірник. – Ірпінь,  2008. - 26 с.
            Збірник  містить  авторські  розробки    уроків  української  мови  у  2  класі  з  використанням  мультимедійних  технологій.  Уроки  побудовані  з  урахуванням  вікових  особливостей  дітей  молодшого  шкільного  віку.  Мислення  дітей  даного  віку  наочно – образне,  тому  поєднання  почутого  і  побаченого  на  моніторах  сприяє  швидкому  та  якісному  опануванню  знань.  Сканування  невеликих  ілюстрацій  дає  можливість  збільшити  їх  і  продемонструвати  через  екран  моніторів.  Це  сприяє  розвитку  стійкої  уваги  учнів,  піднесенню  їхнього  настрою.             Проведення  уроків  у  мультимедійному  класі    є  досить  доцільним,  особливо  для  учнів  початкових  класів. Збірка  адресована  вчителям  початкових  класів.
 

Кошова Тетяна Миколаївна. Вивчення оглядових тем на уроках зарубіжної літератури в 9 класі (плани-конспекти  уроків  з  мультимедійним  супроводом). Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 32 с.
Збірник містить розробки уроків з оглядових тем, які вивчаються в 9 класі курсом зарубіжної літератури (за програмою „Зарубіжна література для середньої загальноосвітньої школи 5 – 11 класи” за редакцією Д.В.Затонського, К.О. Шахової, Є.В. Волощук). Уроки зорієнтовано на нетрадиційні методи організації навчального процесу, демонструють різноманітні методичні прийоми. Презентації містять багатий ілюстрований матеріал, що дає можливість використовувати їх  і при вивченні курсу „Художня культура” . Даний збірник стане в пригоді як молодим, так і досвідченим учителям, а також студентам педагогічних вузів філологічного факультету.
 

Сич Олена Іванівна. Лондон – столиця  Великобританії  (урок  англійської  мови  з  електронним  супроводом).  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 20 с.
            Запропонований збірник містить розробку уроку англійської мови з електронним супроводом для учнів 9-х класів та методичні рекомендації щодо створення  і використання мультимедіа на уроках. Запропонована форма проведення уроків дозволяє поглиблювати знання учнів, формувати мислення та активно оволодівати англійською мовою в усіх видах мовленнєвої діяльності: говоріння, слухання, читання та письмо. Адресовано учителям англійської мови загальноосвітніх навчальних закладів. 

Захлюпана  Наталія  Петрівна. Математична  масляна.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 28 с.
У даному збірнику представлено розробку мультимедійного уроку з математики, який створено за допомогою програми
Power Point з пакету Microsoft Office.   „Математична масляна” – урок математики для учнів 6 класу на тему: „Множення раціональних чисел”. Урок може проводитися в класах, які обладнанні мультимедійною технікою і компютерним класом.   Адресований учителям математики загальноосвітніх навчальних закладів, керівникам методичних кафедр. 

Бєлкіна Тетяна Володимирівна. Використання мультимедійних технологій на уроках математики у 5 класі.  Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 26 с.
            У даному збірнику представлено розробки уроків у 5 класі з математики по темі: Десяткові дроби, які створені за допомогою програми PowerPoint.  Мультимедійні засоби навчання допоможуть вчителю активізувати навчальну роботу учнів, створити навчальні середовища, що забезпечують „занурення” учня в уявний світ, у певні соціальні та виробничі ситуації. Збірник адресований учителям математики загальноосвітніх  навчальних закладів.
 

Овсієнко  Лідія  Михайлівна. Бази даних  та системи  управління  базами даних.  Методичний посібник. - Ірпінь,   2008. – 31 с.
   У даному посібнику вміщена розробка уроку з інформатики для  десятого класу з електронним супроводом, який виконано за допомогою програми
Power Point.   Даний урок можна проводити з використанням мультимедійної техніки або в комп’ютерних класах.  Даний посібник рекомендовано для вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів.

 Виховна  та  позакласна  робота

 Захлюпана  Наталія  ПетрівнаВеснянки,  писанки,  звичаї  та  обряди  Великодня.  Методичний  збірник.  -  Ірпінь, 2008. – 34 с.
Методичний  збірник  містить  розробку  виховної  години:  „Веснянки,  писанки,  звичаї  та  обряди  Великодня”  з  мультимедійним  супроводом.  Даний  виховний  захід  знайомить  учнів  із  звичаями  нашого  народу,  веснянками,  Великодніми  обрядами,  традиціями  святкування.  Поглиблює  і  розширює  знання  про  великодні  традиції  в  Україні.  Допомагає  виховувати  любов  і  повагу  до  рідного  народу,  до  українського  музичного  фольклору,  до  звичаїв  і  традицій  та  бажання  підтримувати  їх. Адресований  класним  керівникам,  педагогам-організаторам,  студентам  педагогічних  вузів. 
 

Адамчук Тетяна Анатоліївна. Година спілкування: розробки виховних годин  на  допомогу  класним  керівникам.  Методичний посібник. - Ірпінь, 2008. – 72 с.
У посібнику подаються розробки годин класного керівника на найбільш актуальні теми для учнів середніх та старших класів та сценарії виховних заходів.  Головне завдання даної роботи: надання допомоги класним керівникам у проведенні виховних годин. Використання новітніх технологій та інтерактивних методів роботи у проведенні різноманітних заходів дає можливість самим учням активно брати участь у проведенні таких заходів, обговоренні актуальних проблем. Матеріали посібника будуть корисні педагогам, які займаються виховною роботою в школі, класоводам, класним керівникам.

 Оксьоненко Зоя Володимирівна. „Живи, книго!”. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 31 с.
     
      У збірнику представлені матеріали проведення акції „Живи, книго!”, які можна використовувати в роботі бібліотек загальноосвітніх закладів. Видання здійснюється з метою широкого залучення учнівських та  педагогічних колективів загальноосвітніх навчальних закладів до роботи з виховання в учнів бережливого ставлення до підручника, поваги до праці людей, які їх створюють, відповідальності за правильне і бережливе використання підручників.  Матеріали збірника адресовані в першу чергу, бібліотекарям, класним керівникам загальноосвітніх шкіл. 

Уховська Людмила Миколаївна. Твій друг – дорожній рух. Виховна година з мультимедійним супроводом для учнів початкових класів. Методичний збірник. -Ірпінь, 2008. – 59 с.
            Збірник  містить виховний захід „Твій друг – дорожній рух”, який знайомить учнів з правилами дорожнього  руху,  з  правилами  їзди на велосипеді та з правилами  поведінки  в  інших видах транспорту, з сигналами світлофора , з дорожніми знаками,  з  сигналами  регулювальника.  Виховний захід розроблено з урахуванням вікових особливостей учнів початкових класів. Даний виховний захід можна використовувати учителям початкових класів. 

Ярильченко  Наталія  Вікторівна.  Путівник  по  краєзнавчому  музею  історії  Гостомеля:  Короткий  ілюстрований  художньо-історичний  нарис.  Методичний  збірник. – Ірпінь, 2008. – 20 с.
            Ілюстрований  путівник  по  краєзнавчому  музею  селища  Гостомель  висвітлює  історію  одного  з  мальовничих  куточків  Приірпіння  Київської  області.  Даний  збірник  представляє  експозиційні  розділи  музею  у  коротких  художньо-історичних  нарисах. Використання  матеріалу  путівника  дозволяє  підвищити  ефективність  навчально-виховного  процесу,  розвивати  пізнавальну  та  творчу  активність  учнів  з  метою  вивчення  історії  рідного  краю. Путівник  адресовано  вчителям  історії,  київщинознавства  загальноосвітніх  навчальних  закладів  та  широкому  колу  читачів.
 

Меркулова Алла Василівна. „Великий син землі української”. Методичний збірник для позакласної роботи. - Ірпінь, 2008. – 36 с.
            Збірник  має на меті надати вчителю зарубіжної літератури методичні поради щодо проведення позакласної роботи під час підготовки до 200- річчя зі дня народження М.В. Гоголя. Пропонований матеріал сприяє поширенню знань про зв
язок письменника з Україною, її вплив на його життя і творчість. Збірник адресований учителям зарубіжної літератури, студентам філологічних факультетів та учням загальноосвітніх шкіл. 

Захарченко Олена Анатоліївна. Традиційні календарні  свята українського народу. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 30 с.
            Методичний  збірник  містить  зібрання  традиційних  календарних  свят  українського  народу.  Також  в  збірнику  можна  знайти  прикмети  весни,  літа,  осені,  зими.  Матеріали  видання  подано  в  хронологічній  послідовності,  що  полегшує  пошук  необхідної  інформації.  Збірник адресовано вчителям початкових класів та вихователям груп  продовженого дня.

 Прокопенко  Наталія  Юріївна. Година  скорботи.  Скільки  їх?  І  чому?  Виховна година  про  Голодомор.   Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 27 с.
У даному збірнику представлено дібраний матеріал про найбільший голод на Україні 1932-1993 років з журналів, історичних документів, мережі Інтернету. Годину спілкування класного керівника побудовано у формі бесіди з учнями та лекції вчителя з використанням доповідей дев’ятикласників про спогади людей, які пережили ті страшні часи; графіка смертності в Україні з 1927 по 1936 роки; фотографій та ін. (слайди до уроку).  Дібрані матеріали знайомлять учнів з жахливими фактами геноциду проти українського народу, поглиблюють розуміння цінності свободи й незалежності України. Розглянуто можливості використання інтерактивних методів навчання в старших класах при проведенні виховної роботи з учнями. Збірник адресовано класним керівникам.
 

Панчук Олена Анатоліївна. Дитячі ігри та розваги.  Методичний збірник. -  Ірпінь, 2008. – 100 с.
У збірці зібрані рухливі ігри для дітей початкових класів. Мета цієї збірки – допомогти в організації відпочинку і дозвілля дітей вихователям. Збірка адресована для вчителів початкових класів та вихователів груп продовженого дня.
 

Кругляк Тетяна Миколаївна. Збірник рухливих ігор та естафет. Методичний збірник. - Ірпінь, 2008. – 51 с.
            У даному збірнику подано рухливі ігри та ігри на розвиток уяви, які можна використовувати під час роботи в урочний та позаурочний час. Збірка рекомендована вихователям груп продовженого дня, вихователям дитсадків та батькам.
 

Прокопенко Світлана Петрівна. „Мово  рідна, слово рідне”. Позакласний захід з української мови і літератури – літературно– музична композиція. - Ірпінь, 2008. – 23с.
Позакласний захід з української мови і літератури – літературно – музична композиція  „Мово  рідна, слово рідне” - розраховано на учнів 5 – 7 класів. Проводиться з використанням мультимедійних технологій та театралізованого виступу учнів. Розробка виховного заходу адресована вчителям – предметникам та класним керівникам.

Павленко Катерина Михайлівна. Наш Шевченко. Методичний збірник. -Ірпінь, 2008. - 17с.
Позакласний захід з української літератури - літературно-музична композиція „Наш Шевченко”- розраховано на учнів 8-9 класів; проводиться з використанням мультимедійних технологій (містить уривки кінофільмів, аудіозаписи, ілюстративний матеріал).  
Адресується  вчителям  української  літератури  загальноосвітніх  шкіл.

 

На головну сторінку   Шкільна документація 

Володимир Захлюпаний © 2008Создание сайтов